Hodnocení firmy Zdeněk Vicherek - podlahy, pvc podlahy - NejŘemeslníci.
Podlahysusmevem na Firmy.cz

Služby, které nabízíme

Nabízíme širokou škálu podlahářských služeb od pokládky nových podlah až po opravy v domácích í komerčních zařízeních.

Jak vám můžeme pomoci ?

Prodej podlahových krytin

PVC podlahy

V prostředí, kde je třeba udržovat vysoký hygienický a bezpečnostní standart podlahy, jako jsou ordinace, kosmetické salóny, laboratoře, technologické a výrobní prostory, školní budovy apod., se dobře uplatní krytina z PVC.

Nabízíme širokou kolekci vzorů a typů PVC krytin, jak homogenních, heterogenních, antistatických apod. v různých šířích i čtvercích. PVC krytina i její pokládka je cenově dostupnější než vinylové dílce nebo laminátová podlaha a jejich montáž, pokud není ovšem řeč o speciálních pokládkách antistatických podlah, vyhotovení fabionů apod., na které se také specializujeme. Do této sekce zařazujeme také prodej a pokládku marmolea a linolea i když se jedná o druh podlahoviny čistě z přírodních materiálů a s krytinou PVC nemá nic společného.

Vinylové podlahy

Trendem poslední doby se stává vinylová podlaha složená z dílců pevně přilepených na podklad, čímž vznikne prakticky nezničitelná podlaha. Podlaha je vhodná pro alergiky a domácí mazlíčky. Věrohodně imituje dřevo, kámen, dlažbu i kov. Vinylová podlaha je odolná vůči vodě a vlhku a tímto se přímo nabízí do vstupních prostor domu či bytu nebo kuchyní. Obrovskou výhodou je minimální tepelný odpor při instalaci na podlahu s podlahovým vytápěním. Další nezanedbatelnou výhodou je nízký kročejový hluk v bytových domech, kde klapání podpadků o podlahu může být častým sporem mezi sousedy. Jedinou nevýhodou je absence zámku vespojích, čímž vznikají mikromezery mezi jednotlivými lamelami. Mezery jsou viditelné hlavně u světlých odstínů.

Koberce

Nejoblíbenější podlahovinou jsou stále koberce, které navozují pocit tepla a příjemného prostředí. Dnes si bez koberce ani neumíme představit kancelář, hotelový pokoj nebo alespoň jeden pokoj v bytě. Koberec stále navozuje pocit tepla, pohodlí a útulnosti v interiéru.

Najdete u nás obrovský výběr bytových i komerčních zátěžových koberců, nepřebernou paletu barev i cenové rozpětí, které samozřejmě určuje kvalitu a použité materiály. Nabízíme širokou škálu od největších evropských výrobců (SIT-IN, Vorwerk, Associated Weavers, Balta, Belakos).

Jaké podlahy děláme

Dřevěné plovoucí podlahy

Důležité při výběru dřevěné podlahy je vědět, jaký typ dřevěné podlahy je pro vás ten pravý. Nejen u nás se setkáte s následujícím dělením.

Vícevrstvé dřevěné podlahy

Představují dvouvrstvé či třívrstvé dřevěné podlahy. Mezi plovoucí podlahy se řadí třívrstvá podlaha. Dvouvrstvé podlahy se lepí celoplošně a jedná se spíše o vylepšení klasických parket. Dvouvrstvé podlahy mají protitah a díky tomu jsou mnohem stabilnější než klasické vlysy. Další předností je konstrukční výška.

Masivní prkna

Jedná se o celomasivní prkna v různých délkách, které jsou většinou určeny výrobou. Nejčastěji jsou v nabídce dubová prkna, jejichž povrch je povrchově upraven tvrdým voskovým olejem.

Parkety a vlysy

Jsou to celomasivní dřevěné parkety v různých rozměrech a šířkách. Nejtypičtějším rozměrem je rozměr 70x490mm. Stále větší oblibu si získávají také exotické dřevěné podlahy působící velmi exklusivně, díky svému ojedinělému vzhledu. Dodávají se buď jako masivní parkety, nebo jako průmyslové mozaiky.

 
 

Linoleum, Marmoleum

Pravé přírodní linoleum je vlastně „podlahovou klasikou“. Charakterizuje ho odolnost, snadná údržba, příjemný povrch a široká škála vzorů a barev. Základními surovinami pro výrobu linolea jsou lněný olej (od něhož je odvozen název linolea), pryskyřice, korek, dřevěný a vápencový prášek, juta (jako podklad) a barevné pigmenty. Spojení těchto surovin je zárukou vynikajících izolačních vlastností a dlouhé životnosti. Jednotlivé druhy linolea se mohou lišit složením (tj. vlastnostmi), tloušťkou a povrchovou strukturou. Například linoleum s vysokým obsahem korku je mimořádně elastické, neklouzavé s velkou schopností tlumit nárazy, respektive kroky.

 
 

Vinylové podlahy

Na rozdíl od dřevěné podlahy jsou vysoce odolné vůči opotřebení, povrch je proti opotřebení chráněn kvalitní PU ochrannou vrstvou, jsou ideální do místností, které sdílíte i se svými domácími mazlíčky a také vhodné do komerčních prostor. Vinylové podlahy jsou odolné vůči vodě. Je možné je použít pro podlahové topení.

Elegantní design

Vinylové podlahy nabízí rozsáhlou škálu dekoru imitujících dřevené podlahy, dlažby i kámen.

Příjemná akustika

Skvělé akustiky v místnosti dosáhnete díky charakteristikám samotného materiálu a celoplošnému nalepení, dokonalý komfort při chůzi díky měkkému povrchu.

 
 

Čisticí zóny

Více než 70% nečistot jako jsou například bláto, prach, voda, sníh a smetí je do budov přineseno prostřednictvím vstupujících osob a přepravních vozíků. Použitím efektivních čistících zón můžete snížit množství nečistot i vlhkosti při vcházení do budovy až o 90%.

 

Laminátové plovoucí podlahy

Laminátové podlahy patří v současnosti k nejvyhledávanějším podlahovým krytinám řadící se mezi plovoucí podlahy. Mohou to být HDF desky, které na sobě mají buď dekorativní papír, nebo přímý tisk tzv. direct print. Laminátové podlahy vám nabízí širokou škálu dekorů, které výborně imitují jak dlažbu a kámen, tak i dřevenou podlahu. Další neodmyslitelnou výhodou laminátu je tvrdost materiálu a jeho cenová dostupnost.

Nejvhodnějším místem upotřebení této podlahy je obývací pokoj, chodba, či další obytné místnosti. Nedoporučuje se je dávat do prostor, jako např. kuchyně, koupelny, kde hrozí kontakt s vodou, jelikož by následkem toho mohlo dojít k tzv. bobtnání a tím pádem poničení podlahy.

 
 

PVC podlahy

Nejžádanější „hladkou“ podlahou je v současnosti PVC podlahovina, jinak řečeno „měkčené“ PVC. Přispívá k tomu i fakt, že na první pohled vypadá jako přírodní materiál díky dokonalým imitacím. PVC podlahy dostanete v různých šířkách (2m; 3m; 3,5m; 4m; 5m), díky čemuž minimalizujete odpad při pokládce a nemusí v místnosti vznikat spoj a materiál se nastavovat.

 
 

Koberce

Dělíme na: vpichované, smyčkové, střiženou smyčku – koberce s vysokou zátěží, luxusní objektové koberce, sportovní koberce, čistící zóny, umělou trávu

Koberce tepelně izolují podlahu a tím sníží tepelné ztráty v místnosti. Dalším účelem je změkčení podlahy a nezanedbatelná složka výběru koberce je ozdoba podlahy s důrazem na celou místnost. Celoplošné koberce se nejvíce využívají na podlahy v komerčních objektech – kancelářích, hotelech, restauracích. Kusové koberce jsou na podlaze více jako estetický doplněk i pro větší pohodlí u sedacích souprav a do ložnic. Běhouny se používají jako pokrývka podlahy v chodbách, na schody a přilehlé místnosti s větší frekvencí pohybu.

Mimo domácnost nachází tato podlahová krytina široké použití v různých speciálních provozech

veřejné prostory, s větší až vysokou zátěží, zejména u schodových koberců v čisticích zónach, vchody do veřejných prostor. Významným faktorem pro výběr koberce je barva. Respektujeme-li její působení, dosáhneme položením koberce místnosti svůj záměr a očekávaný pocit. Dobře zvolenou barvou na podlaze, můžeme místnost dle svých záměrů zmenšit, zvětšit, navodit pocit chladu, či tepla. Nezanedbatelná je také kvalita koberce. Je dána jeho konstrukcí a druhem vlákna.

Barvy koberců a jejich působení

Modrá, zelená a šedá barva koberce chladí, je vážná.
Červená, žlutá a hnědá barva koberce působí teple.
Výrazné barvy koberce vytvářejí dramatický dojem.
Temné odstíny koberce prostor opticky zmenšují a zútulňují.
Světlé odstíny koberce prostor zvětší.

 

Pár rad

Skvrny

Skvrny odstraňujte co nejrychleji po znečištění krytiny. Povrch skvrny seškrábněte špachtlí, lžičkou nebo obrácenou stranou nože.Postupujte od kraje ke středu skvrny.Poté odstraňte vlhkost hadříkem nebo papírovým ubrouskem.Místo nedrhněte příliš silně, vlas koberce by na postiženém místě mohl být trvale poškozen.

Ve většině případů lze odstranit zbytek skvrny vlažnou vodou. Zejména u lepších koberců, které mají impregnaci vláken proti znečištění např. SCOTCHGARD. U levnějších typů koberců takováto impregnace chybí.

Z osobní zkušenosti doporučuji mít doma po ruce přípravek ELATEX, který samozřejmě máme na naší prodejně v ceně 315,- Kč. Skvrna se nejprve trochu postříká rozprašovačem, nechá cca 2 minuty působit a poté vlhkým hadříkem setře. Důrazně však připomínám, že hadřík musí být čistě bílý.Nepoužívejte hadřík z jakýchkoliv barevných materiálů, protože skvrnu sice odstraníte, ale z hadříku vám vznikne nová. Elatex můžete použít snad na všechny skvrny.

Čištění koberců

Čištění suchou cestou

Při této metodě se používá prášek, který je vlhký s výraznou absorpční schopností.Díky těmto schopnostem na sebe váže nečistoty a prach. Tento prášek se nasype na koberec a nechá působit dle návodu. Pak prášek vysajeme. Takový prášek vyrábí firma VORWERK. Tato metoda je zvlášť vhodná pro všívané a tkané koberce s nízkým vlasem s vyjímkou koberců vyrobených z bavlny. U koberců s vyšší výškou vlasu se může stát, e prášek dostatečně nevysajete. Osobně si myslím, že pokud použijete výkonné vysavače, s rotačním kartáčem, tak by to neměl být problém.

Čištění mokrou cestou

Čistění mokrou cestou si nechte provést odbornou firmou. Spolupracujeme s firmou AOZ úklid, která kompletní čištění provede s maximální pečlivostí.Kontakt najdete na stránkách www.aoz.cz. Když vidím v televizních reklamách jak moderátor koberec doslova prolije tepovačem, tak bych ho nechal potom ty koberce vysušit. Pokud totiž celoplošné koberce takhle prolijete, narušíte celou konstrukci koberce a koberec se Vám doslova rozpadne. Koberec je složen z několika vrstev materiálu, který je spojen lepidlem. To ale takový nápor vody nevydrží a pak Vám zbudou jen oči pro pláč. Čištění na mokro doporučuji při silně znečištěných kobercích, ale nedoporučuji tyto koberce po čištění schovávat např. při malování. Ať chcete nebo ne, po mokrém čištění v krytině vlhkost zůstane, po uschnutí celá konstrukce koberce ztvrdne a koberec po srolování a opětovném rozložení už nedáte do původního stavu. Radši koberce a kobercové lišty důkladně přikryjte a poté vysajte. Pokud bude hodně špinavý, tak raději přijďte na naší vzorkovnu a vybereme nový.

Strojové čištění

Strojové čištění spočívá ve vstříknutí roztoku horké vody a saponátu.Špína je unášena vodou a téměř ihned odsáta vysoce výkonným systémem mokrého vysávání.Metoda je vhodná pro velmi znečištěné koberce a podle typu koberce lze dokázat překvapující výsledky. Pro dokonalý výsledek doporučuji přenechat práci odborné firmě.Pokud však vlastníte takovýto stroj, nepřekračujte koncentraci přísad do vody. Prostředky bych volil z řady firmy Dr. Schutz.

Podložky pro kolečkové židle

V poslední době se na nás obracejí zákazníci o informace ohledně podložek pod kolečkové židle. Tyto podložky chrání místa s extrémním zatížením, před rychlým opotřebením koberců. Tlak koleček na koberec je velmi vysoký. Pokud se rozloží síla kolečkové židle na 5 bodů, tak při hmotnosti člověka kolem 80 kg je vyvíjen na plochu kolem 3 cm2 tlak cca 16 kg. Proto koberec v těchto místech u stolů trpí nejvíce, a dochází v těchto místech k vyježdění koberce, zatímco zbytek místnosti je téměř zánovní. Vyřezáním postiženého místa a vložením nového kusu prakticky vyřeší problém s opotřebením, ale esteticky již nedocílíme takového efektu, aby nikdo nic nepoznal.

Co se týče plovoucích podlah, tam je problém jiný. Laminát tlak vydrží, ale kolečka židlí po čase na sebe navážou nečistoty jako prach, drobné kamínky a pod., které na podlahu působí jako brusný kotouč a dochází k trvalému poškození laminátové podlahy. Kolečka doslova vybrousí pod židlí vzor podlahy.

www1

Jsme tu, abychom vám pomohli!